Wszczepianie implantów u dentysty Warszawa

Implanty, czyli nowoczesna protetyka- dentysta Warszawa

Mając na uwadze to, że dentysta Warszawa to coraz bardziej popularny zawód w całej Polsce z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej gabinetów stomatologicznych. Polacy chyba na dobre zrozumieli, że biały i zdrowy uśmiech to podstawa, a dentysta Warszawa wcale nie musi kojarzyć się z bólem i traumatycznymi przeżyciami. Teraz niemalże w każdym gabinecie dentysta Warszawa korzysta z nowoczesnych rozwiązań, które praktycznie do minimum niwelują ból i stres związany z siedzeniem na fotelu dentystycznym. I tak na przykład jeżeli chcemy mieć biały, zdrowy i przede wszystkim kompletny uśmiech, to warto zwrócić uwagę na nowoczesne techniki wszczepiania implantów. Oczywiście każdy z nas chciałby cieszyć się zdrowym uzębieniem, ale nie wszyscy mają ten przywilej. Utrata zębów związana jest z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, wpływają na także uwarunkowania genetyczna, codzienna higiena oraz różne sytuacje życiowe. Niektórzy z nas tracę zęby na przykład wyniku jakichś upadków czy kolizji samochodowych. Jeżeli i my borykamy się z takim problemem, to nie warto załamywać rąk. Trzeba po prostu znaleźć specjalistę, który na nowo stworzy nam piękny i kompletny uśmiech. Jeżeli chodzi o dostęp do dentystów specjalizujących się w protetyce i implantologii, to nie powinniśmy mieć z tym większych trudności. Trzeba tylko trafić na fachowca, sprawdzić jego doświadczenie i dowiedzieć się o wszystkich szczegółach związanych z zabiegiem.

Dentysta Warszawa- wstawianie implantów

Zanim sprawdzimy na czym dokładnie polega wstawianie implantów, to warto dokładnie dowiedzieć się czym w ogóle jest implant i dlaczego lepiej wybrać to rozwiązanie niż na przykład klasyczną protetykę. Implant jest to mała śrubka, która najczęściej wykonana jest z tytanu. Materiał ten jest bardzo dobrze tolerowany przez nasz organizm i jeśli już zdecydujemy się, żeby dentysta Warszawa nam go wszczepił, to nie musimy się obawiać o to, że nasze ciało go nie będzie tolerować. Implant zrasta się z kością, a co za tym idzie zastępuje korzeń zęba, który został usunięty. Tytanowy implant jest swoistego rodzaju podporą dla odbudowy protetycznej. Jednymi z najczęściej wymienianych zalet wszczepiania implantów jest: przywrócenie pełnej funkcjonalności i komfortu jaki mieliśmy przy własnym uzębieniu, eliminacja dolegliwości, która kojarzy się z tradycyjnym leczeniem, mocne trzymanie protezy oraz idealne dopasowanie się do łuków zębowych. O ile samo wszczepienie implantu wiąże się ze sporymi kosztami, a także z dłuższym czasem gojenia się o tyle, raz wykonany zabieg daje gwarancję na długie lata i brak konieczności częstych wizyt w gabinetach stomatologicznych. W tym miejscu warto także powiedzieć, że pacjenci w zależności od potrzeb mogą zdecydować się na wstawienie tylko jednego czy dwóch implantów, ale także na odbudowanie całego uzębienia. Jeżeli zależy nam na odzyskaniu kompletnego uśmiechu, to warto skusić się na taki zabieg. Jest to skuteczne, trwałe i bezpieczne rozwiązanie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>